1. ВСТУП
1.1. * Мотивація навчальної діяльності
1.1.1. Метод «Мікрофон»
1.2. * Актуалізація опорних знань
1.2.1. Учні виконують онлайн-тест по темі «Адміністративна відповідальність неповнолітніх»
1.3. *Оголошення теми та очікуваних результатів
1.3.1. Ми з Вами раніше ознайомлювалися з питаннями адміністративного правопорушення, адміністративної відповідальності та особливостей її застосування до неповнолітніх. Адміністративний проступок іноді називають «злочином у мініатюрі». Сьогодні піде мова про справжні злочини та кримінальні проступки. Поговоримо і про особливості відповідальності за скоєння цих правопорушень, зокрема про відповідальність неповнолітніх осіб..
2. Виховна: виховувати почуття відповідальності за свої дії.
3. Формування предметних компетентностей: когнітивний; діяльнісно-процесуальний компонент ; аксіологічний компонент ; формування їх правової компетентності.
4. Формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою,, соціальна та громадянська компетентності тощо.
5. Очікувані результати: здобувач освіти характеризує основні поняття теми; дає визначення кримінального права та називає його джерела тощо.
6. Платформа проведення уроку: ZOOM.
7. Тип уроку: комбінований
8. Основна частина
8.1. Опанування дітьми нового змісту за участю вчителя
8.1.1. План 1. Які відносини регулює кримінальне право України? 2. Відмінність між кримінальним проступком і злочином. 3. Види злочинів. Стадії злочину. 4. Кримінальна відповідальність та кримінальне покарання. 5. Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх.
8.2. Інтерактивна вправа - інструктаж, об'єднання в группи або розприділення ролей, виконання заврезультатівдань, презентація результатів, рефлексія результатів
8.2.1. Вчитель: Отже розглянемо перше питання: Які відносини регулює кримінальне право. Вчитель: Кримінальне право— це система правових норм, що визначають, які діяння є злочинами і які міри покарання належить застосовувати до осіб, що їх вчинили. Злочин і покарання — ті суспільні явища, які визначаються нормами кримінального права.Оскільки злочини мають підвищену суспільну небезпечність для суспільних відносин, держава застосовує за їх вчинення й найбільш суворі примусові заходи — кримінальні покарання. Визначення учні записують в зошити. До функцій кримінального права України відносять охоронну та регулятивну функції. Основним джерелом кримінального права України є Кримінальний кодекс України, який був прийнятий 5 квітня 2001 року.
9. ПІДСУМОК
9.1. *Систематизація і узагальнення засвоєнного
9.1.1. Запитання для повторення і обговорення 1. Які основні функції виконує кримінальне право ? 2. Дайте визначення злочину і охарактеризуйте його ознаки. 3. Які стадії вчинення злочину передбачені Кримінальним кодек¬сом України? 4. Порівняйте ознаки злочину та ознаки складу злочину. 5. Які види кримінальних покарань передбачені кримінальним кодексом України? 6. У чому полягають особливості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх?
9.2. * Рефлексія
9.2.1. Вчитель: У чаті, будь ласка, зробіть відповідні позначки:
9.2.2. Знання візьму із собою
9.2.3. Знання залишу на потім
9.2.4. Знання не потрібні
9.3. * Підсумки уроку
9.3.1. Заключне слово вчителя та оцінювання роботи учнів на уроці. Вчитель: Людина повинна пам'ятати, що за кожний свій вчинок вона має відповідати не тільки перед суспільством,а й перед законом. Вірш про кримінальну відповідальність, посилання: https://www.youtube.com/watch?v=shZtkUvlOwE