הפרעות שינה אצל האחות מאיה

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
הפרעות שינה אצל האחות מאיה by Mind Map: הפרעות שינה אצל האחות מאיה

1. עבודה במשמרות

1.1. מאיה כאחות עובדת במשמרות וכמובן עובדת משמרות לילה, רצף המשמרות המשתנה משבש את המועדים הנורמליים לשינה. עצם העבודה בלילה הופכת את השעון הביולוגי

1.1.1. לסדר את המשמרות עם פחות משמרות לילה. - לדאוג להפריד בין כל שתי משמרות לילה כך שייווצר מספיק זמן למנוחה וחזרה לנורמה. – - להימנע ממעוררים בחצי השני של משמרת הלילה קרוב לזמן השינה. - להשתדל לא לעשות סידורים או עבודות אחרי משמרת לילה,ולכנס למיטה מוקדם אחרי המשמרות.

2. לחץ פיזי ונפשי

2.1. מאיה כאחות אחראית נופל עליה הרבה אחריות,מעורבת בכל הפעולות במהלך המשמרת,ובפרט במחלקה העמוסה שלה שזה מקשה עליה גם פיזית וגם נפשית מהמחשבה על העבודה כל הזמן,כל הסיבות האלו גורמים ללחץ יתר אצל מאיה הגורמים לנדודי שינה אצלה

2.1.1. - להשתדל להפריד בין העבודה לבית ולחיים האישיים שלה. - לחלק את העבודה ולשלב את הצוות במשימות ופעולות כל עוד שאפשר. - לשתף ולהתיעץ עם הצוות הבכיר בבית חולים על מנת להפחית הלחץ המוטל עליה. - להשתדל לעבוד פחות משמרות המהלך השבוע כדי שיהיה לה ימי חופש למנוחת הגוף ושלוות הנפש.

3. אובססיית לגבי העבודה שלה

3.1. מאיה כל הזמן מבקרת את עצמה אם עשתה הדברים נכון או לא,לא מפסיקה לחשוב על הדברים שעשתה ועל הדברים שהתרחשו במחלקה,על מאיה מוטל אחריות כאחות אחראית מחלקה אבל מאיה לוקחת כל הלחץ והאחריות לבית שלה והיא לא מפסיקה לחשוב והדברים האלה משפיעים לרעה על השינה שלה משום שמרוב המחשבות שלה לפני השינה היא לא מצליחה לישון,ואם היא יושנת מתעוררת הרבה ולא יושנת מספיק שעות.

3.1.1. לרשום את הפעולות שהיא ביצעה במהלך המשמרת כך שיעזור לה לזכור בוודאות מה שהיא עשתה. אם היא מרגישה כשהיא במיטה וחושבת על דברים שעשתה במהלך היום לקום מהמיטה ולא לחזור למיטה לפני שהיא מרגישה שהיא רדומה. לבדוק עצמה עם אחות אחרת במהלך ביצוע הדברים על מנת שתהיה בטוחה ולא לחשוב יותר מדי על הדברים שנעשו.