Публікація наукової статті у науково-метричній базі "Соціальна педагогіка"

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Публікація наукової статті у науково-метричній базі "Соціальна педагогіка" by Mind Map: Публікація наукової статті у науково-метричній базі  "Соціальна педагогіка"

1. В узагальненому вигляді їх можна сформулювати так: - дослідницька, - проектна, - доброчинна, - кореагуючо-координаційна, - пропагандистська, - виховна, - соціально-правова, - соціально-реабілітаційна.

2. Найважливішими особистісними якостями соціального педагога є: • Гуманізм. • Високий рівень культури. • Організаторські здібності. • Тактовність. • Комунікативність. • Екстравертність.

3. Форма соціально-педагогічної роботи — варіанти організації взаємодії соціального педагога з клієнтами, спрямовані на створення умов для позитивної активності дітей і молоді, вирішення відповідних завдань соціалізації, надання допомоги та підтримки.

4. Прикладні завдання соціальної педагогіки: • Формувати в свідомості людини любові до ближнього і всього живого, добра, справедливості. • У випадку кризи ставити за мету вийти з неї, визначити шляхи виходу з цієї кризи, визначити мету життя, навчити людей спілкуванню. • Розвивати прагнення пізнавати навколишній світ, людину в ньому; розуміти унікальність, духовні та фізичні особливості, права і обов’язки людини в суспільстві. • Розвивати почуття власної гідності, самостійності і впевненості у собі. • Навчити людей вирішувати конфлікти опираючись на моральні та правові норми суспільних відносин, які діють у соціумі.

5. Функції соціальної педагогіки

6. Соціальний педагог – це кваліфікований спеціаліст який забезпечує інтеграцію цілеспрямованих впливів на особистість, що розвивається і регулює взаємини в системі "особистість-сім’я-суспільство". З іншого боку, соціальний педагог – це фахівець соціального виховання, що здійснює посередництво між людиною і соціальним середовищем з метою розвитку як першої так і другої, а також гармонізації відносин між ними.

7. Основне завдання соціальної педагогіки, як навчальної дисципліни полягає у підготовці кваліфікованих фахівців соціальних педагогів, вивчення різних проблем у галузі педагогічних наук. Як спеціальність допомагає особистості у вирішенні різних життєвих ситуацій, що виникають протягом життєвого шляху особистості.

8. Основними вимогами до соціального педагога є:

8.1. Джерело інформації

8.2. Педагогічна інтуїція та інтелект, загальна культура і моральність, комунікабельність, артистизм, веселість, хороший смак.

8.3. Любов до людей і педагогічної діяльності.

8.4. Знання та ерудиція.

8.5. Джерело інформації

8.6. Педагогічний такт – це вміння коректно виходити з цієї ситуації(вирішувати ту проблему) в яку потрапляє соціальний педагог або його клієнт.

9. Основні завдання соціальної педагогіки: 1. Самостійне дослідження та узагальнення досягнень дотичних наук щодо процесу соціального формування особистості, групи, суспільства. 2. Створення умов в соціумі для духовного становлення, розвитку та реалізації в соціумі людини, групи, суспільства. 3. Організація гуманної, демократичної системи соціального виховання в суспільстві. 4. Розробка механізмів регуляції та корекції ставлення: а) особистості до себе, іншої особистості, групи, суспільства, природи; б) групи до особистості, суспільства, природи; в) суспільства до особистості, групи, природи. 5. Дослідження перспектив розвитку соціальної педагогіки в нашій країні та за рубежем.