Професійні галузі
by Дарья Корнева
1. Економіка:
2. Фінансист - здійснює фінансовий і банківський контроль за обігом грошових коштів, забезпеченням фінансової стабільності підприємства. Аналізує стан фінансової і господарської діяльності підприємства.
3. Економіст - під керівництвом провідного (старшого) економіста, або відповідального виконавця, або керівника теми (завдання) виконує науково-допоміжну роботу при проведенні досліджень або розробок відповідно до методичних і робочих програм;
4. Бухгалтер - спеціаліст фінансової сфери. Здійснює облік товарно-матеріальних цінностей, основних засобів, реалізації, витрат, розрахунків із замовниками та постачальниками. Відображає в бухгалтерській документації рух товарно-матеріальних цінностей та грошових коштів. Приймає первинну документацію.
5. Творчі професії
6. ІТ - технології
7. ІТ-аудитор, не дивлячись на багаторічну практику на заході, залишається дуже молодою в Україні. Аудит ІТ-інфраструктури – це аналіз роботи комп’ютерів, серверів та оргтехніки, встановленого програмного забезпечення, працездатності та завантаженості локальної мережі підприємства, моніторинг використання Інтернету.
8. IT-спеціаліст - необхідні практично в кожній компанії — адже це люди, які відповідають за роботу комп’ютерної техніки і локальної мережі, а також створюють і підтримують web-сайти фірми.
9. web-дизайнер: творча розробка ескізів оформлення сайтів, з врахуванням тенденцій моди і опрацювання в матеріалі одиничних виробів: банерів, векторних і растрових зображень, елементів навігації, шрифтових композицій.
10. Програміст - спеціаліст у сфері обчислювальної техніки, сучасного програмного забезпечення, автоматизації виробничих та інших процесів.
11. Хореограф проводить тренування з танцюристами, увечері відвідує і оцінює їхній виступ, а решту часу займається адміністративною роботою. Хореограф також розробляє ідеї, проводить оцінювання і відбір танцюристів, підбирає костюми, музику тощо.
12. Журналісти займаються активним пошуком нової інформації. Вони знаходяться в центрі подій і прагнуть знаходити цікаві для людей теми.
13. “Художник – людина, яка пише те, що можна продати. А хороший художник – людина, яка продає те, що пише”. Пабло Пікассо. Художники займаються вираженням ідей, думок і почуттів найрізноманітнішими способами.
14. Медицина:
15. Акушер - це медичний працівник, який спостерігає і доглядає за вагітними жінками, дає їм консультації і готовий у будь-який момент прийняти пологи і навчити догляду за новонародженим.
16. Дієтолог - лікар, який спеціалізується на зміцненні здоров’я за допомогою правильно підібраного харчування.
17. Невролог - займається лікуванням захворювань нервової системи.
18. Фармацевт - провізор, як ще називають фармацевтів, (provisor – людина, яка заздалегідь піклується про щось, аптечний працівник, який має вищу фармацевтичну освіту), фармацевт повинен бути провидцем і контролювати всі призначення лікаря.
19. Хірург - діяльність хірурга полягає у виявленні причин захворювань, заповненні історії хвороби, проведенні дослідницьких робіт для встановлення або підтвердження діагнозу, проведенні передопераційної підготовки, планових і позапланових (екстрених) операцій, веденні пацієнта після операції, розробці і впровадженні нових методів діагностики і лікування різних захворювань.
20. Освіта
21. Директор - керує згідно з чинним законодавством виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю підприємства, відповідає за наслідки прийнятих рішень, збереження та ефективне використання майна підприємства, а також фінансово-господарські результати його діяльності.
22. Педагог соціальний – професійна кваліфікація фахівця з вищою професійною освітою у сфері соціальної педагогіки.
23. Психолог - сфера застосування професійних навиків психолога вельми широка, але все таки її можна обкреслити: робота з психічно здоровими людьми, що зазнають труднощів у повсякденному житті – спілкуванні, родинних стосунках, на роботі або навчанні, після перенесеного стресу тощо.
24. Вчитель – передавати знання і навики учням у школі. Вчителі початкових класів є зазвичай класними керівниками, які ведуть всі предмети, за винятком фізкультури і співу.