Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Tai by Mind Map: Tai

1. Lipul on viis horisontaalset triipu, ülalt alla punane, valge, sinine, valge ja punane. Keskmine sinine triip on ülejäänud neljast kaks korda laiem.

2. Esimene Siiami lipp oli arvatavasti punane lipp, mida kasutati kuningas Narai (valitses 1656–1688) ajal. Mõne allika andmetel paigutati hiljem punasele põhjale mitmeid sümboleid: budistlik valge tšakra, valge elevant tšakra sees või valge ketas, mille sees oli päike.

3. Tai on riik Kagu-Aasias, Indohiina poolsaarel. Ta piirneb lõunas Tai lahe ja Malaisia, idas Kambodža ja Laosega ning läänes Andamani mere ja Birmaga.

4. 1900 kilomeetri ulatuses on Tail rannajoont Tai lahe (Lõuna-Hiina mere osa) ääres. Malaka poolsaare läänekülg on Andamani mere ääres.

5. Tai piirneb põhjas ja läänes piki Salweeni jõge Birmaga, põhjas ja idas piki Mekongi jõge Laosega, kagus Kambodžaga ning lõunas Kra maakitsuse kaudu Malaisiaga.

6. Tai asub Kagu-Aasia mandriosa keskel. Riik ulatub põhjast lõunasse 1585 kilomeetri ja idast läände 821 kilomeetri ulatuses.

7. Tai Kuningriik hõlmab Indo-Hiina poolsaare lõunaosa, väikese osa Malaka poolsaare rannikualast ja üle saja saare. Suuremad neist on Phuket, Samui ja Chang.

8. Elanikkond: Tais elab 60 miljonit inimest. Rahvastikutihedus on 113 ini / km2

9. Tai pindala-513,115 км2 ( võib võrrelda Prantsusmaa pindalaga) Dzunglid ja metsad hõlmavad pindalast 27,5%, põllumaad 37%

10. Tai on mu lemmik maa ja seal on väga soe 30-36 Kraadi

11. Destinations