Вплив на життєдіяльнітьсть біологічних небезпек: укуси комах

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Вплив на життєдіяльнітьсть біологічних небезпек: укуси комах by Mind Map: Вплив на життєдіяльнітьсть біологічних небезпек: укуси комах

1. Каракурт відноситься до Чорних вдів ) - поширеного у всьому світі сумнозвісного роду павуків, відомого сильною отруйністю всіх своїх 31  видів.

1.1. 1) В перші 2-3 хвилини можна припекти місце укусу каракурта полум’ям запаленого сірника, для чого 1-2 сірника притискують голівками до місця укусу і підпалюють 3-м сірником. Оскільки уражується поверхневий шар шкіри (до 0,5 мм), полум’я сірників достатньо для зруйнування токсину. На місце укусу також потрібно прикласти лід. 2) Дати постраждалому з аптечки антигістамінні засоби (діазолін, цетиризин тощо.), при наростаючих болях – знебольвальні засоби (аспірин, парацетамол, ібупрофен тощо), інші препарати з аптечки для зменшення симптомів отруєння, наприклад, заспокійливі засоби, тощо. 3) Доставити постраждалого в лікувальний заклад, де йому введуть  протикаракуртову сироватку або проведуть іншу дезінтоксикаційну терапію.

2. Щорічно в світі більше 10 мільйонів чоловік піддаються нападам отруйних тварин, більше 50 тисяч потерпілих гинуть. При чому летальних результатів від укусів бджіл або ос в 3 рази більше, ніж від укусів гримучої змії.

2.1. Бджоли, оси, джмелі  – комахи, що жалять, можуть бути небезпечними для людей які мають підвищену чутливість до їх отрути.

2.1.1. Щоб уникнути укусів цих комах необхідно: збираючись на прогулянку, одягати світлий, нейтральний одяг. бути обережними в місцях скупчення комах, що жалять. якщо оса сіла рукав одягу, треба просто струсити її, а не прихлопувати, інакше укус гарантований. не наближатися до бджолиних вуликів і осиних кубел, а також здійснювати різкі рухи, оскільки це провокує напад комах.

2.2. Допомога при укусі: 1. Відразу ж після укусу бджоли необхідно, обережно видалити пінцетом або навіть нігтями жало з рани,дати постраждалому антигістамінні препарати з аптечки (діазолін, цетиризин, супрастин тощо) 2. Якщо людина знепритомніла, намагайтесь привести її у свідомість, потерши скроні нашатирним спиртом або давши понюхати його. 3. Добре промийте місце укусу водою з милом. 4. Зробіть пов’язку з нашатирного спирту, розведеного водою в співвідношенні 1:5. 6. Давайте потерпілому від укусу пити багато рідини, щоб швидше нейтралізувати отруту. 7. При високій температурі прийміть жарознижуючі засоби і викличте лікаря.

3. Кліщі: через слину цих комах можуть поширюватися до 60 видів вірусів. Найнебезпечніший з – них це кліщовий енцефаліт. Перш ніж вкусити, кліщ може повзати по тілу кілька годин. Запобігти нападам кліщів неважко, для цього треба користуватися спеціальними засобами – репелентами. Недорогим і досить дієвим репелентом є бальзам “Зірочка”. Існує кілька способів видалення кліщів. Але всі вони відрізняються тільки інструментом яким видаляється кліщ.

3.1. Найзручніше видаляти зігнутим пінцетом або хірургічним затискувачем. Кліща захоплюють якомога ближче до хоботка.   Потім його акуратно потягують і при цьому обертають навколо своєї осі в зручну сторону. Через 1-3 оберти кліщ витягується цілком разом з хоботком. Якщо ж кліща намагатися висмикнути, то велика ймовірність розриву.