Keedetud köögiviljad

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Keedetud köögiviljad by Mind Map: Keedetud köögiviljad

1. Köögiviljapüreed

1.1. köögivili keedetakse veega pehmeks, valatakse osa keeduvett ära, püreeritakse, lisatakse kuum piim, või ning vahustatakse, maitsestatakse.

2. Küüslaugukartulid

2.1. kartul tükeldada BRUNOISE kuubikuteks ja praetakse rasvaines, lisades sinna ka tükeldatud sibul. Pruunistatud kartulitele lisada koor, maitsestatakse soola ja küüslauguga.

3. Terriin

3.1. Spetsiaalse kaanega savist terriini vormi puudumisel võib rooga küpsetada ka keeksivormis fooliumiga kaetuna. Peale küpsetamist asetatakse sellele raskus, mis aitab vedelikku välja pressides tekstuuri tihedamaks muuta. Lihtsamad ja kergemad, tänapäevasemad versioonid terriinist võivad sisaldada želatiini, mis muudab selle veidi sülditaoliseks. Sellise valmistamismeetodiga saab värviliste köögiviljade, pähklite või marjadega anda vahvalt atraktiivse välimuse. Kevadsuvised terriinid valmivad ka hoopis suitsu-või soolakalast, toorjuustust, kitsejuustust, ürtidest ja muust meelepärasest, on maitselt kerged ja õhulised ning küpsetamise asemel vajavad vormi hoidmiseks veidi külmkapis puhkamise aega. Köögiviljaterriini saab grillimise hooajal ka valmis üsna lihtsalt. Grillitud paprikad, suvikõrvitsad, seened, baklažaanid laotakse kihiti murendatud kitsejuustuga, asetatakse raskuse alla ja hoitakse külmas 4 tundi kuni üleöö. Serveerimisel aitab maitset esile tõsta pesto tüüpi kaste või salsa verde.

4. Keedetud köögivili piimakastmes

4.1. köögivili tükeldatakse kuubikuteks ja keedetakse vees peaaegu pehmeks, valatakse üle piimakastmega ning keedetakse nõrgas kuumuses pehmeks.

5. Köögivilja pudrud

5.1. köögivili keedetakse pehmeks, kurnatakse, tambitakse pudruks, lisatakse kuum piim, või, ning segatakse hoolikalt- ka vahustatakse, maitsestatakse