Екологічний контроль та аудит Львівського ТПВ

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Екологічний контроль та аудит Львівського ТПВ by Mind Map: Екологічний контроль та аудит Львівського ТПВ

1. Загальна інформація

1.1. Полігон твердих побутових відходів для м. Львова офіційно було організовано в 1959 році. До 1991 року полігон був в підпорядкуванні транспортної фірми «Спецкомунтранс». З 1991 року полігон переходить в підпорядкування ЛКП «Збиранка». Загальна площа полігону становить 38,8га.

2. 28-го травня 2016 року нв сміттєвому полігоні у Великих грибовищах спалахнула масштабна пожежа. Гасіння пожежі тривало впродовж двох днів. 30 травня 2016 року, коли ліквідувати пожежу майже вдалося, на полігоні стався обвал. Під завалами опинилися тіла трьох рятувальників. Еколог ЛКП «Збиранка» — зник безвісти. Роботу звалища призупинили, а сміття почали вивозити в інші міста України. Однак, пізніше низка міст відмовились від нього.

3. Основним джерелом забруднення підземних вод є фільтрат, який накопичується у грунтових збірниках. Вони являють собою досить глибокі (до 3 м) канави довжиною до 150 м. За рахунок значного гідростатичного тиску фільтрати легко проникають у грунтові води. Певна частина фільтрату поглинається поза межами збірників, безпосередньо під тілом звалища. Поверхневих вод, як таких, у безпосередній близькості від полігону немає. Їх роль у даному випадку відіграють меліоративні канави, що дренують поблизу звалища забруднені грунтові води. Періодично у них надходить також невелика кількість фільтрату, що проникає з обвідної дренажної канави та у місцях його переливу із збірників.

4. Корисні посилання

4.1. Зсув сміття

4.2. Трагедія на Львівському полігоні

4.3. Витік гудронів

4.4. Пожежа на сміттєзвалищі

4.5. Інфільтрат

5. Ключові слова

5.1. Полігон ТПВ

5.2. Стічні води

5.3. Хімічний склад

5.4. Сучасний стан

5.5. Вплив важких металів

5.6. Забруднення