Енергоефективна теплиця з використанням традиційних джерел та сонячної енергії

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Енергоефективна теплиця з використанням традиційних джерел та сонячної енергії by Mind Map: Енергоефективна теплиця з використанням традиційних джерел та сонячної енергії

1. Забезпечення необхідного мікроклімату в культиваційних спорудах.

2. Сучасні економічні умови.

2.1. Вимагають створення такої теплиці для вирощування овочевих культур, яка дала б можливість налаштувати енергоощадну технологію їх виробництва за рахунок традиційних джерел теплопостачання та максимального використання сонячної енергії, а також значного зменшення тепловтрат через огороджуючі конструкції з раціональним використанням теплоти під час комп’ютерного регулювання її витрати, що зумовлює створення надійного, оптимального мікроклімату i, як наслідок, дає можливість збільшити врожайність тепличних овочів та підвищити їх якість при значному зменшенні витрат теплової енергії

3. Радіаційний режим території України.

3.1. сприятливий для практичного використання сонячної енергії. Україна розташована між 44° i 52° північної широти та 22° i 41° східної довготи. Згідно з останніми метеорологічними спостереженнями в Україні протягом року буває, залежно від регіону, 100–200 сонячних днів. У результаті обробки статистичних метеорологічних даних щодо надходження сонячної радіації визначено питомі енергетичні показники з надходження сонячної енергії та розподіл енергетичного потенціалу сонячного випромінювання для кожної територіальної зони України.

4. Середньорічна кількість сумарної сонячної радіації.

5. Середньорічний потенціал сонячної енергії в Україні.

5.1. 1235 кВт· год./м2, що відповідає енергоємності приблизно 100 л дизельного палива або 100 м3 природного газу, є достатньо високим, набагато вищим ніж, наприклад, у Німеччині (1000 кВт·год./м2 ) та Польщі (1080 кВт· год./м2). Отже, ми маємо хороші можливості для ефективного використання сонячної енергії на території України.

6. Термін «ефективне використання».

6.1. означає, що геліоустановка працюватиме з віддачею в 60% i більше, а це 9 міс. у південних областях України (з березня до листопада) i 7 міс. – у північних областях (з квітня до жовтня). Взимку ефективність роботи падає, але не знижується до 0. Це значить, що в умовах нашого клімату, сонячні системи теплопостачання можуть працювати із змінною ефективністю цілий рік.

7. Тепловий режим.

7.1. забезпечується комбінованою системою опалення, яка включає використання традиційного джерела енергії – водяного та поновлюваного – сонячної енергії. Регулювання параметрів мікроклімату, витрат теплоносія, контроль поливу, мінерального живлення, електродоосвітлення у розсадному відділенні, підживлення вуглекислотою здійснюється комп’ютерною системою контролю мікроклімату.

8. Використання сонячної енергії.

8.1. для безпосереднього підігрівання середовища теплиць для вирощування овочів за рахунок проходження інфрачервоного випромінювання через прозорі світлопроникні огороджувальні конструкції та відбивання його всередину теплиці від внутрішньої поверхні теплозахисних екранів 3 (див. рисунок).

9. Сучасні сонячні системи гарячого водопостачання.

9.1. здатні на 60 – 80 % забезпечити потребу в гарячій воді на широті Києва, а в Криму – на всі 100 %.

10. Коефіцієнт заміщення теплового навантаження.

10.1. Слід зазначити, що коефіцієнт заміщення теплового навантаження (частка сонячної енергії в покриванні теплового навантаження), який при поглинанні вакуумними колекторами 90 % випромінювальної енергії сонця та мінімальному рівні рефлексії становить 0,58.

11. Стаття

11.1. Енергоефективна теплиця з використанням традиційних джерел та сонячної енергії - Cтатті - Каталог статей - Green-house --- Теплиці