Історія розвитку комп'ютерів

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Історія розвитку комп'ютерів by Mind Map: Історія розвитку комп'ютерів

1. Перше покоління

1.1. Електронні лампи

1.1.1. Електрова́куумна ла́мпа, електро́нна ла́мпа, радіолампа — електровакуумний прилад, призначений для різноманітних перетворень електричних величин шляхом керування утвореним в середині потоком електронів за допомогою потенціалів керуючих сіток.

2. Друге покоління

2.1. Транзистори

2.1.1. Транзи́стор — напівпровідниковий елемент електронної техніки, який дозволяє керувати струмом, що протікає крізь нього, за допомогою зміни вхідної напруги або струму, поданих на базу, або інший електрод. Невелика зміна вхідних величин, може призводити до суттєво більшої зміни вихідної напруги та струму.

3. Третє покоління

3.1. Інтегральні схеми

3.1.1. Мікросхе́ма, інтегральна мікросхема — електронна схема, що реалізована у вигляді напівпровідникового кристалу (чипу) та виконує певну функцію. Винайдена у 1958 році американськими винахідниками Джеком Кілбі та Робертом Нойсом.

4. Четверте покоління

4.1. Великі і надто великі інтегральні схеми

4.1.1. • велика інтегральна схема (ВІС або LSI) - в ній застосовується до 10000 елементів на кристалі; • надвеликі інтегральні схеми (НВІС або VLSI) - використано 10000 і більше елементів на одному кристалі.

5. П'яте (шосте) покоління

5.1. Кишенькові, електронні і багатоядерні комп'ютери

5.1.1. Кишеньковий комп'ютер, кишеньковий персональний комп'ютер, (КПК), а також: ручний комп'ютер, надолонний комп'ютер, надолонник, палмтоп) — збірна назва класу портативних електронних обчислювальних пристроїв, спочатку запропонованих до використання як електронні органайзери.