Системний блок та його складові

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Системний блок та його складові by Mind Map: Системний блок та його складові

1. Процесори

1.1. Процесор називають електронним «мозком» комп’ютера. Він призна­чений для автоматичного опрацювання й перетворення даних за наперед введеними програмами та управління роботою всіх пристроїв комп’ютера. Від його обчислювальної потужності здебільшого й залежить продуктив­ність комп’ютера.

1.2. Процесор — це мікросхема, яка створюється на напівпро­відниковому кристалі (або кількох кристалах) шляхом застосування складної мікроелектронної технології. Різноманітні операції в процесорі виконуються за спеціальними вказівками. Вказівки для процесора запи­сують у комп’ютерній програмі.

1.3. Під час роботи процесор досить сильно нагрівається, тому на нього вста­новлюють систему охолодження — вентилятор, який називають кулером.

2. Системні (материнські) плати і шини

2.1. Материинська плаата, систеемна плаата, баазова плаата — плата, на якій містяться основні компоненти комп'ютера, що забезпечують логіку. Плата є основою не лише персонального комп'ютера, а також смартфонів, гральних консолей.

2.2. Від материнської плати залежить функціональність комп'ютера, що визначається елементами самої плати і підключеними до неї пристроями.

2.3. Всі основні електронні схеми плати і необхідні додаткові пристрої інтегровано в системну плату, або вони підключаються до неї за допомогою слотів розширення.

3. Базова система вводу-виводу (BIOS)

3.1. BIOS — базова система введення/виведення) у IBM PC-сумісних комп'ютерах — тип firmware, що зберігається у постійній пам'яті і виконує початкову ініціалізацію машини після її увімкнення, а також надає спеціальні точки входу для сервісних процедур, що можуть використовуватися операційною системою.

3.2. У сучасних комп'ютерах BIOS виконує ініціалізацію і тестування апаратних компонентів, і виконує початкове завантаження операційної системи шляхом читання і запуску програми-завантажника з носія інформації (наприклад, жорсткого диска).

3.3. Більшість реалізацій BIOS проектуються і кодуються для роботи з однією специфічною версією чипсета або материнської плати.

4. Оперативна пам’ять

4.1. Оперативна пам'ять — швидкодійна пам'ять, призначена для запису, зберігання та читання інформації у процесі її обробки.

4.2. В обчисленні, пам'ять належить до комп'ютерних пристроїв, що використовуються для зберігання інформації для негайного використання в комп'ютері; вона є синонімом терміна «первинне зберігання».

4.3. Термін «пам'ять», що означає «первинне сховище» або «основну пам'ять», часто асоціюється з адресацією напівпровідникової пам'яті, тобто інтегральних схем, що складаються з транзисторів на основі кремнію, що використовуються, наприклад, як первинне зберігання, але також і в інших цілях в комп'ютерах та інших цифрових електронних пристроях.

5. Послідовний, паралельний та інші інтерфейси вводу-виводу

5.1. Асинхронний послідовний інтерфейс - це основний тип інтерфейсу, за допомогою якого здійснюється взаємодія між комп’ютерами.

5.2. В паралельних портах для одночасної передачі байта інформації використовується вісім ліній. Цей інтерфейс відрізняється високою швидкодією, часто застосовується для підключення до комп'ютера принтера, а також для з'єднання комп'ютерів (при цьому вище швидкість передачі даних, чим при з'єднанні через послідовні порти: 4, а не 1 біт за раз).

5.3. Однією з найбільш помітних тенденцій останнього часу стала відмова від кабелів як середовища передачі. Бездротові мережі і технології забезпечують пропускну здатність, що дозволяє у багатьох випадках без шкоди продуктивності з'єднати між собою комп'ютери, підключити периферію і не страждати від плутанини кабелів між ними.