Прийняття управлінського рішення

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Прийняття управлінського рішення by Mind Map: Прийняття управлінського рішення

1. Розробка та прийняття рішення – невід’ємний компонент управлінської діяльності.

1.1. З психологічної точки зору прийняття управлінського рішення розглядається як вольовий акт, результатом якого є формування мети і засобів її досягнення.

2. Прийняття управлінського рішення

3. Зовнішні фактори визначаються:

3.1. – рівнем складності і важливості завдання, що стоять перед колективом; – обсягом і якістю наявної інформації щодо економічної проблеми, яку необхідно розв’язати; – рівнем матеріально-технічного оснащення й фінансово-економічного забезпечення; – ступенем компетентності персоналу; – часом, який має у своєму розпорядженні управлінець для підготовки та прийняття рішення; – особливостями соціально-психологічного клімату в колективі.

4. Внутрішні чинники управлінського рішення

4.1. – інтелектуальні якості керівника; – творчі здібності; – здатність управлінця до ризику, нововведень; – рівень домагань, тобто рівень складності цілей, які він ставить і вважає за можливе їх досягти; – рівень самооцінки та її адекватність; – особливості темпераменту; – емоційно-вольові якості.

5. Основними етапами процесу підготовки та прийняття управлінського рішення, яке забезпечує раціональне вирішення проблеми є:

5.1. – виявлення і усвідомлення проблеми, чітке формулювання завдання; – визначення обмежень та критеріїв для прийняття рішення; – виявлення, всебічний розгляд та аналіз альтернатив; – оцінка альтернатив, вибір найкращого варіанту рішення.