Моя країна - Україна!

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Моя країна - Україна! by Mind Map: Моя країна - Україна!

1. Символи України

1.1. Народні символи

1.1.1. Рослини символи України

1.1.2. Тварини рослини України

1.2. Державні символи

1.2.1. Прапор

1.2.2. Гімн

1.2.3. Герб

2. Національний одяг українців

3. Національні страви України

3.1. Характерні ознаки української кухні

3.1.1. Значне вживання борошняних виробів, зокрема виробів із кислого житнього й пшеничного борошна, пирогів, короваїв, калачів, а також із прісного тіста: вареників, галушок, млинців, киселів, каш, а також хліба з маком і медом, куті.

3.1.2. Щоденне вживання рідких гарячих перших страв: спочатку вариво із зіллям, пізніше борщі, супи, розсольники, кулеші та інші, що базуються переважно на рослинній сировині.

3.1.3. Широке вживання свинини і сала. Широке використання яєць. Широке використання столових буряків.

3.2. Перші страви

3.2.1. Серед них по праву головне місце займає борщ, рецептура якого нараховує незліченну кількість рецептів: полтавський, волинський, чернігівський, галицький, львівський, селянський, дніпровський та ін. До того ж, кожна господиня готує борщ за своїм особливим рецептом. Не менш популярні в Україні також капусняк, розсольник, зелений борщ та солянка.

3.2.1.1. Борщ-культова страва України

3.2.2. Багато страв, які раніше вважали традиційними і широко використовували, тепер почали забувати — це, наприклад, кулеші, лемішки, шпундра тощо.

3.3. Борошняні страви

3.3.1. Постійно присутні в українському меню найрізноманітніші борошняні страви: галушки, млинці, налисники, бабки, кльоцки, деруни (тертюхи), зрази, палюшки.

3.3.2. Ну а про українську випічку годі й говорити: паски, тістечка, пироги. Так, тут є чим поласувати: пироги та пиріжки — солоні та солодкі: із тіста пісочного, листкового, дріжджового, здобного тощо. Значинкою найрізноманітнішою: і з кашею, і з маком, і з м'ясом, і з капустою, і з сиром, і з будь-чим. Про українські ж вареники, знані повсюди, хіба що поему писати. Популярні різні каші: пшоняна,гречана, гарбузова; робляться каші з борошна: гречаного та кукурудзяного, які їдять з молоком, сметаною чи соняшниковою олією із смаженою цибулею, навіть з бринзою, такі як банош, лемішка імамалига. Широко представлені в українській кухні солодкі страви, для приготування яких використовуються фрукти, мед, мак, горіхи тощо.

4. Стаття Український національний одяг

4.1. Класифікація одягу